עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פוליגרף - היסטוריה ומידע נוסף

11/10/2018 08:21
אסתר
פוליגרף, חקירות פוליגרף, שימוש בפוליגרף

המירוץ הקדום אחרי האמת

משחר ההיסטוריה ומשחר האנושות ניסו בני האדם לגלות מי משקר ומי לא. יש אנשים שזוכרים היטב את השקר הראשון שלהם ואחרי שאותו אדם מאמין לדבר השקר הזה כל החיים שלנו בנויים מניסיונות לזהות מי אמין ומי לא כאשר גם בעלי מקצוע, שותפים עסקיים, בני זוג ואפילו בני משפחה בעצמם יכולים לשקר לנו. בעבר היו בדיקות אמת מאוד פרימיטיביות כמו למשל משפט שלמה שהיה למעשה בדיקת אמת מתוחכמת למדי שמתבססת על היגיון ביולוגי או בדיקות שהמצרים ביצעו עם מתכות חמות על לשונות של אנשים כדי לוודא האם הלשון שלהם יבשה, משמע הם משקרים.


מאמצעים פרימיטיביים לקריאה מדויקת של מדדי הגוף

ההיגיון מאחורי בדיקת פוליגרף טמוע בהבנה של גוף האדם. גוף האדם הוא למעשה מכונה מופלאה שתפקידה לשרוד עוד יום ועוד יום והיא זו שאמורה להתכונן לכל המצבים הכי קיצוניים שיש. מצבים בהם אדם משקר נתפשים כמצבים בהם האדם נמצא בסיכון ולכן מתחילים תהליכים פיזיולוגיים מסוימים שקל מאוד לזהות במידה ואתה בקיא בתחום. לחץ הדם יכול לרדת והדופק כמעט תמיד עולה וגם ההולכה החשמלית של העור משתנה. מכונת פוליגרף כותבת את כל הנתונים הללו וכשהם נמצאים זה לצד זה אפשר להבין האם השאלות שנשאלו נענו באמת או בשקר.


איפה משתמשים בפוליגרף?

·         במכונת האמת משתמשים בעיקר בשימושים עסקיים לתעשייה הביטחונית. אלו הן הבדיקות הכי מפורסמות שכל אחד שעבד בעבר או עדיין עובד בתעשייה ביטחונית כלשהי עבר לפחות פעם אחת. הבדיקות מוודאות שאות ואדם לא מספק מהמידע שהוא מקבל במסגרת מקום העבודה לאנשים חיצוניים לפי חוזה ומעבר על סעיפים אלו הם עילה לפיטורים. 

·         במשטרה הצבאית משתמשים בפוליגרף כדי לפענח חקירות מסוימות. חיילים נחקרים גם בנושאים שקשורים לתחום הפלילי כמו גניבות והצתות ובעיקר לענייני צבא פנימיים כמו שימוש באלכוהול או בסמים במסגרת הבסיס.

·         חברות הביטוח משתמשות בפוליגרף כדי לדעת שלא עובדים עליהם. אנשים רבים מנסים לבצע הונאות וכשמדובר בסכומים גבוהים מאוד חברת הביטוח רשאית לקיים את כל האמצעים כדי לדעת שהמבוטח שתובע אותה דובר אמת.


כיצד אפשר לדעת שהנחקר לא נלחץ?

יש הרבה חסרונות לבדיקת הפוליגרף שהפכו אותה לסלע המחלוקת בענייני חקירות. פעמים רבות יש אנשים שנלחצים מכל שאלה ששואלים אותם וכך למעשה כל מהות הבדיקה יכולה לרדת לטמיון. כדי לברר את אמיתות הדברים שאומר הנחקר בצורה יותר אובייקטיבית הוא נשאל הרבה שאלות שאינן קשורות לנושאי החקירה ולמעשה הן אלו שפותחות את כל החקירה. שאלות אלו מהוות שאלות סרק שבין היתר יכולות לבחון את מצבו של האדם ואת האמיתות פעולת המכונה. כדי לוודא שהאדם לא יילחץ מהשאלות הרלוונטיות לגבי הנושא שבו הוא נחקר, הוא מקבל את השאלות לפני כן כדי שגורם ההפתעה לא יגרום לו להילחץ מאוד באותו הרגע.

floxy
17/10/2018 18:03
Hi Please dear reply me through my email ID, i have something very important to discussed with you. here is my email: 
(floxybaby2012@aol.com)
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: